Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Kwidzyński szpital EMC Zdrowie

Otwarcie nowego traktu porodowego w szpitalu EMC Zdrowie w Kwidzynie

Kwidzyński szpital EMC Zdrowie po miesiącach przygotowań jeszcze w grudniu otwiera nowy trakt porodowy. Wartość inwestycji to około 1,7 miliona złotych. Oficjalne otwarcie odbędzie się 12 grudnia bieżącego roku.

Przebudowana i modernizacja traktu porodowego to jedna z pierwszych zaplanowanych inwestycji w kwidzyńskim szpitalu EMC Zdrowie. W najbliższych dwóch latach Spółka EMC, do której należy szpital, zamierza zainwestować ponad 4 mln w modernizację sterylizatorni oraz bloku operacyjnego.

Należący do spółki EMC kwidzyński szpital Zdrowie od 1 stycznia 2019 roku działa w ramach pilotażowego programu Koordynowanej Opieki nad Ciężarną (KOC), czyli kompleksowej opieki medycznej nad matką w okresie ciąży, porodu, połogu oraz opieką nad jej nowonarodzonym dzieckiem. Do programu może dołączyć każda przyszła mama, która chce rodzić w Kwidzynie – opieka gwarantuje całodobowy kontakt z lekarzem i opiekę nad noworodkiem do momentu skończenia przez niego 6 tygodnia życia. Dzięki programowi pacjentki poznają personel, mają możliwość zwiedzenia sali porodowej oraz skorzystania z funkcjonującej na terenie szpitala szkoły rodzenia.

Trakt porodowy na miarę nowoczesnego szpitala

W celu polepszenia warunków, zwiększenia komfortu młodych matek oraz poprawy bezpieczeństwa, w szpitalu powstał nowy trakt porodowy – w tym nowe sale porodowe, sala obserwacyjna poporodowa i łazienki. W ramach trwających od 2018 roku prac zbudowano pierwszy w szpitalu EMC Zdrowie blok operacyjny do cesarskich cięć.

- Dostępne sale są bardziej przyjazne dla naszych pacjentek, a na oddziale pojawiło się nowe wyposażenie – szpital wzbogacił się m.in. o nowe łóżko porodowe, lampy porodowe, stanowiska dla noworodków, a także aparaty KTG ufundowane zarówno przez dyrekcję, jak i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do dyspozycji pacjentek oddane zostały nowe drabinki oraz piłki porodowe. Nowe łazienki wyposażone są w nowoczesne deszczownice, które ułatwiają przeprowadzanie impresji wodnych. Dzięki łatwiejszemu dostępowi do znieczulenia oraz monitoringowi poprawiliśmy nie tylko sam komfort, ale także bezpieczeństwo pacjentek. Na oddział zakupiono nowe sprzęty łagodzące ból porodowy, czyli aparaty TENS, natomiast gaz przeciwbólowy został zamontowany do ścian i nie trzeba już go podawać bezpośrednio z butli. Cały personel został już przeszkolony z obsługi nowego sprzętu.mówi ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego w szpitalu EMC Zdrowie, lek. Kinga Chwiędacz.

Najważniejszym etapem budowy było stworzenie sali operacyjnej do przeprowadzania cesarskich cięć. Dotychczas pacjentki przewożone były do ogólnej sali operacyjnej. Nowa sala znacznie poprawia komfort przyszłych mam i szybkość reakcji na nieoczekiwane sytuacje. Została ona wyposażona w nowoczesny sterowany elektrycznie stół operacyjny, lampę operacyjną oraz nowe instrumentarium. Na odział zamówiony został także nowy amnioskop. W planach szpitala należącego do spółki EMC jest także zakup nowoczesnego aparatu USG.

Szpital EMC w Kwidzynie rocznie przyjmuje około tysiąca porodów, do końca listopada 2019 odnotowano 660 porodów w ramach KOC. Lekarze z placówki EMC Zdrowie prognozują, że w kolejnych latach nowy trakt porodowy przyciągnie do szpitala więcej ciężarnych.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EMC Instytut Medyczny SA to największy w Polsce właściciel szpitali i przychodni na rynku prywatnych usług medycznych. Placówki medyczne EMC obejmują opieką mieszkańców województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego. Większość Pacjentów korzysta z usług EMC w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Grupa EMC i Certus są częścią międzynarodowego holdingu szpitali i przychodni Penta Hospitals International.

Szpital EMC Zdrowie w Kwidzynie opiekuje się zdrowiem mieszkańców powiatu kwidzyńskiego, sztumskiego i malborskiego oraz pacjentów spoza tego rejonu. Placówka specjalizuje się w chirurgii ogólnej i urazowo-ortopedycznej, urologii, leczeniu chorób wewnętrznych oraz opiece nad matką i dzieckiem ramach położnictwa, ginekologii, neonatologii i pediatrii.