Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Magazyn kulturalny

WIECZORY MUZYCZNE w Sopocie

CZWARTKOWE WIECZORY MUZYCZNE w Dworku Sierakowskich
WRZESIEŃ – PAŹDZIERNIK
Czwartkowe Wieczory Muzyczne to koncerty kameralne odbywające się w każdy czwartek
o godz. 18.00 w Dworku Sierakowskich w Sopocie. Prowadzone są one od początku przez
prof. Krzysztofa Sperskiego. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Wszystkich melomanów
serdecznie zapraszamy do Dworku.

Czytaj więcej: WIECZORY MUZYCZNE w Sopocie

Sopockie śpiewanie w dworku

Śpiewnik Sopocki z Chórem Continuo | Piosenka turystyczna i harcerska |
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Urząd Miasta Sopot oraz Sopocki Chór Kameralny
CONTINUO zapraszają do Dworku Sierakowskich na kolejne spotkanie muzyczne dla
sopocian z cyklu Śpiewnik Sopocki.

Czytaj więcej: Sopockie śpiewanie w dworku

Bałtyk w obiektywie. Konkurs foto

Piękno Bałtyku w obiektywie – konkurs fotograficzny UG. - Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez Uniwersytet Gdański, który odbywa się w ramach projektu Baltic Heritage Routes. Development of Heritage Tourism Infrastructure in the South Baltic Area. Zgłoszenia można dokonywać w 8 kategoriach do końca września 2020 r. Na autorów trzech najlepszych w każdej kategorii zdjęć czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Organizatorzy planują także wystawę fotograficzną, na której przedstawione zostanę najlepsze zdjęcia.

Czytaj więcej: Bałtyk w obiektywie. Konkurs foto

BAZUNA 2020

26 CZERWCA BR. Rozpoczyna się 48. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna”. Mimo pandemii i obostrzeń sanitarnych organizatorzy w tym roku nie odpuścili i zorganizowali ten kultowy przegląd piosenki w nowej, także w atrakcyjnej formule – "NA DRUTACH" - elektronicznie.

Bazuna” odbędzie się w dniach 26 - 28 czerwca 2020 r. w Gdańsku. W Klubie Kwadratowa będzie scena centralna (bez publiczności, transmisja występów on-line na kanale YouTube); kanał YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA

https://www.youtube.com/channel/UC1TQ4QJTx_XV7HUbVZyFRXA

Obecnie już trwa (do czwartku) prezentacja utworów zgłoszonych do konkursy i można  głosować w konkursie o NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.

Przegląd ma charakter ogólnopolski, udział biorą wykonawcy z całego kraju.

Czytaj więcej: BAZUNA 2020

Na Uniwersytecie Gdańskim:

Projekt naukowy w ramach Programu Horyzont 2020

Na Uniwersytecie Gdańskim realizowany będzie projekt Cities as Arenas of Political Innovation in the Strengthening of Deliberative and Participatory Democracy (EUARENAS), którego celem jest odpowiedź na pytanie w jaki sposób oddolne inicjatywy miejskie mogą połączyć elementy demokracji partycypacyjnej i deliberatywnej. Analiza działań lokalnych pozwoli ocenić, na ile możliwe jest połączenie tych dwóch rodzajów demokracji i wypracowanie modelu politycznego opartego na prawdziwym dialogu oraz poszukiwaniu kompromisu. Projekt otrzymał finansowanie Komisji Europejskiej z prestiżowego Programu Horyzont 2020 i będzie realizowany w ramach międzynarodowego konsorcjum.

Czytaj więcej: Na Uniwersytecie Gdańskim:

BEKSIŃSKI w GALERII METROPOLIA W GDAŃSKU

WYSTAWA BEKSIŃSKI MULTIMEDIA EXHIBITION - HUMAN CONDITION
Od 12 czerwca do 31 sierpnia w Galerii Metropolia w Gdańsku trwać będzie niepowtarzalna wystawa multimedialna “Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition” która jest jedyną okazją do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii cyfrowej, stereoskopii (3D) oraz virtual reality. Wystawa początkowo miała zagościć do Gdańska w marcu jednak z uwagi na pandemię Covid-19 przesunięto ją na czerwiec. Tak więc, wszyscy zainteresowani już mogą odwiedzać wystawę.

Czytaj więcej: BEKSIŃSKI w GALERII METROPOLIA W GDAŃSKU