Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Trzech nowych patronów zyskają gdańskie tramwaje. Dwóch z nich zaproponowała redakcja Trojmiasto.pl

  • Napędzają go cztery potężne silniki główne, został wyposażony w 162 kabiny pasażerskie, a na pokład może zabrać w sumie 1215 pasażerów i ponad 700 pojazdów - mowa o promie Nova Star, który kursuje między Gdańskiem a szwedzkim Nynäshamn. Zwiedziliśmy go od kuchni, zajrzeliśmy w miejsca niedostępne dla wszystkich.

  • Ok. 2 tys. wyciętych drzewek świątecznych i ponad 6 tys. odwiedzających - oto bilans tegorocznej edycji akcji "Choinkobranie", organizowanej przez Nadleśnictwo Gdańsk. Pomimo braku zimowej aury w leśniczówkach Wyspowo i Sopot czuć było świąteczną, rodzinną atmosferę. Jednak, co najważniejsze, obyło się bez korków na okolicznych drogach.

  • W niedzielę wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów w całej Polsce. M.in. zwiększy się liczba kursów z Trójmiasta do Warszawy oraz pojawi się bezpośrednie połączenie na Słowację. Ze względu na remonty czasy przejazdów niektórych pociągów mogą się wydłużyć, a Pendolino nie pojedzie niestety szybciej do stolicy.

Mistrzostwa Europy Morsów w sportowym, zimowym pływaniu na czas

Podsumowanie Mistrzostw 7 - 8 grudnia 2019

W Mistrzostwach Europy Morsów wzięło udział 260 morsów z 10 krajów. W tym 195 mężczyzn i 65 kobiet.  Dwudniowe zawody to 64 starty,  w 24 kategoriach wiekowych, różnych stylach pływackich i na dystansach od 25 do 400 metrów.
Obraz może zawierać: 1 osoba, na zewnątrz i woda

 Oficjalne, uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw odbyło się w Dworze Artusa, skąd wszyscy uczestnicy w towarzystwie organizatorów, przedstawicieli urzędów, sponsorów, partnerów fundacji, przemaszerowali, w towarzystwie orkiestry kaszubskiej, na miejsce zawodów. W przystani Jachtowej Szafarnia, spektakularnym rozpoczęciem było przepłynięcie przez Prezesa Polskiej Fundacji Morsów – Lecha Bednarka dystansu 25m  z platformą w barwach narodowych,  z umieszczoną na niej flagą i  symbolicznie palącym się lampionem. To na cześć wielkiego przyjaciela morsów św. pamięci Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. W imieniu władz Miasta otwarcia dokonał Dyrektor  Biura d/s  sportu Adam Korol, a w imieniu Urzędu Marszałkowskiego Dyrektor  Departamentu Sportu - Maciej Kowalczuk oraz Dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu -  Leszek Paszkowski i  jego zastępca Kamil Koniuszewski.
Obraz może zawierać: 1 osoba

Czytaj więcej...

13 grudnia

W piątek, 13 grudnia 2019 r., o godz. 14:45 rozpocznie się półgodzinny koncert carillonowy upamiętniający 38. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Utwory na instrumencie znajdującym się w wieży kościoła św. Katarzyny przy Wielkim Młynie, , m.in. „Mury” Jacka Kaczmarskiego, wykona Małgorzata Fiebig, carillonistka miejska w Nijmegen oraz Utrechcie w Holandii.

Czytaj więcej...

Zawody konne dla dzieci i młodzieży na Hipodromie

Zawody konne dla dzieci i młodzieży zakończą rok na Hipodromie

Na Hipodromie trwa sezon halowy. Po bardzo udanych i licznie obsadzonych kolejnych eliminacjach zawodów z cyklu JumpOFF (w każdej eliminacji bierze udział blisko 300 koni), organizatorzy zapraszają na zawody w skokach przez przeszkody, w których udział wezmą tylko najmłodsi sportowcy.

Ogólnopolskie zawody dzieci i młodzieży to już grudniowa tradycja w sopockim ośrodku. Dla młodych jeźdźców, startujących głównie na kucykach, jest to bardzo ważny sprawdzian.

Czytaj więcej...

Sklepy Biedronki przed świętami i w sylwestra

Szanowni Państwo,
w okresie okołoświątecznym godziny pracy sklepów sieci Biedronka ulegną zmianie. 23 grudnia będzie można zrobić zakupy co najmniej do godz. 22, a 24 grudnia 2019 r., w Wigilię Bożego Narodzenia, do godz. 13.00. W Sylwestra zaś sklepy będą otwarte do godz. 19:00. W grudniu klienci będą też mogli zrobić zakupy w trzy niedziele handlowe: 15, 22 oraz 29 grudnia. 

Podkategorie