Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Aktualności

Rozpalmy Światło dla Hospicjum.

Rozpalmy Światło dla Hospicjum Dutkiewicza – rusza wielka zbiórka na Facebooku.

Przełom października i listopada jest szczególnym czasem - zadumy i wspomnień o bliskich, którzy odeszli. To dni, kiedy odwiedzamy cmentarze, by zapalić znicze na ich grobach, dając w ten sposób wyraz naszej pamięci. W tym roku jednak będzie inaczej, trudniej dla nas wszystkich.
Dla Fundacji Hospicyjnej, prowadzącej Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, to również czas tradycyjnej zbiórki. Zawsze mogliśmy liczyć na szczodrość darczyńców, zatrzymujących się przy kwestujących na cmentarzach wolontariuszach. W ten sposób wszyscy razem – wolontariusze, darczyńcy, pracownicy – rozpalaliśmy Światło dla Hospicjum. To jedna z najważniejszych akcji w ciągu roku, pozwalających zebrać środki na pokrycie części kosztów opieki, na którą finansowanie z NFZ jest niewystarczające.

Czytaj więcej: Rozpalmy Światło dla Hospicjum.

Dorsz. Limity połowów na rok 2021

Co dalej z dorszem? Znamy limity połowowe na 2021 rok

Znamy limity połowowe na 2021 rok. Organizacje pozarządowe z zadowoleniem przyjmują ustanowienie większej liczby bałtyckich limitów połowowych w zgodzie z nauką - jednak nie oznacza to zażegnania ekologicznego kryzysu w Morzu Bałtyckim.

Czytaj więcej: Dorsz. Limity połowów na rok 2021

XV Kongres Obywatelski. Online

Jaka Polska wobec wyzwań przyszłości? – pod tym hasłem odbył się w ostatnią sobotę, 17 października, XV Kongres Obywatelski. Spotkanie to, ze względu na panującą epidemię, miało charakter online. Uczestniczyło w nim łącznie około 1100 osób. Tematem przewodnim tegorocznego Kongresu były wyzwania przyszłości. Jak im sprostać? Jakie wysiłki powinniśmy podjąć w tym kierunku? Czego nam dziś w tym kontekście brakuje? Zastanawialiśmy się nad tym podczas pięciu zaplanowanych dyskusji.

Tegoroczne spotkanie tradycyjnie otworzył inicjator Kongresu Obywatelskiego, Prezes Zarządu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, dr Jan Szomburg. Mając na uwadze sytuację, w jakiej dziś się znajdujemy, w wystąpieniu nie zabrakło wątków dotyczących pandemii. „Nie wiemy kiedy pandemia się skończy i jak się skończy. Ale już dziś czujemy, że jest ona dla nas – i będzie – wielką lekcją. Będzie miała sens, jeśli nas czegoś nauczy.  Być może tej nauki potrzebujemy, by w przyszłości móc sprostać innym, jeszcze poważniejszym wyzwaniom, jak np. zmiany klimatu” – powiedział.

Czytaj więcej: XV Kongres Obywatelski. Online

Kalendarz Strażacki na rok 2021

Strażacy z kalendarzem dla Mariusza

Grupa młodych pasjonatów pożarnictwa z województwa lubelskiego, kujawsko - pomorskiego i podkarpackiego wpadła na pomysł pomocy poszkodowanemu strażakowi OSP poprzez sprzedaż wyjątkowego kalendarza strażackiego na rok 2021.

Pan Mariusz Kuleta z Chlewic w gminie Moskorzew ćwiczył przed zawodami drużyn OSP. W trakcie wchodzenia na ściankę treningową stracił równowagę i spadł, co skutkowało uszkodzeniem kręgosłupa, a w konsekwencji – wózkiem inwalidzkim.

Czytaj więcej: Kalendarz Strażacki na rok 2021

Podkategorie