Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

20 lat Glaza Expo Design

Jubileusz Glaza Expo Design

Magazyn Gdański uczestniczył wczoraj w uroczystościu jubileuszu 20-lecia galerii sztuki GLAZA EXPO DESIGN w Gdańsku. Na jubileusz, galeria zaprezentowała interesującą wystawę pt.  KRAJOBRAZY Józefa Czerniawskiego.Wierni klienci, artyści i goście licznie przybyli do tej najstarszej prywatnej galerii prowadzonej przez Barbarę Glaza - teraz wspieraną przez młode pokolenie - córki i zięcia, który jest także artystą muzykiem i wraz z kolegami zapewnił taką oprawę muzyczną, że jubileuszowy koncert na przedprożu galerii zdominował swym brzmieniem cały niemal Długi Targ - drogę królewską, najbardziej uczęszczany przez turystów spacerowy szlak w Gdańsku.


Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Paweł Adamowicz. Świętowanie jubileuszu galerii potrwa do końca roku i obfitować będzie w wiele innych ciiekawych wystaw prac znanych artystów, których nazwiska będziemy Państwu prezentować w Magazynie Gdańskim.

Nasza redakcja życzy galerii Glaza wielu sukcesów oraz udanych wystaw przez następne dziesięciolecia działalności.

W siedzibie Galerii Sztuki GLAZA EXPO DESIGN - www.galeriaexpo.glazadesign.pl - przy ul. Długi Targ 20/21 dostępna jest wystawa Józefa Czerniawskiego KRAJOBRAZY, którą Państwu polecam. Niecodzienne, nietuzinkowe prace robią wrażenie.

O artyście:

Józef Czerniawski

Urodzony w 1954 w Myśliborzu, studiował na wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, dyplom uzyskał (1977) w pracowni prof. Kazimierza Śramkiewicza. Obecnie prowadzi pracownię rysunku i malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest współzałożycielem grupy artystycznej „COX”. Jest także współzałożycielem i prezesem Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki – „Jeden Świat” z siedzibą w Sopocie. Zrealizował wiele wystaw indywidualnych. Obrazy znajdują się w wielu kolekcjach Państwowych w Polsce oraz zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

O galerii:

Galeria Sztuki GLAZA EXPO DESIGN

W kwietniu 1991 roku małżeństwo Barbara i Tomasz Glaza otwierają własną galerię sztuki i wzornictwa przemysłowego Glaza Expo Design. Tomasz absolwent PWSSP w Gdańsku od 36 lat związany ze środowiskiem projektowym i artystycznym, realizuje się jako architekt, projektant i producent wzornictwa przemysłowego. Barbara od 19 lat prowadzi Galerię współpracując z artystami z różnych dyscyplin sztuki. Organizuje wernisaże wystawy i spotkania promując kulturę, sztukę, integruje różne środowiska twórcze, biznesowe oraz organizacje pożytku publicznego.

17 sierpnia 1991 roku po raz pierwszy w Polsce powojennej Galeria Glaza Expo Design inauguruje współpracę z Niemiecką Fabryką Szkła i Porcelany Rosenthal połączoną z uroczystą wystawą i happeningiem na ulicy przed galerią. Przez dziesięć lat prezentuje i sprzedaje obiekty sztuki, szkło i porcelanę tej firmy oraz Polskiej Fabryki Porcelany Ćmielów. Jednocześnie od 1991 roku do chwili  obecnej oferuje do sprzedaży duży wybór malarstwa, rysunku, grafiki, małych form rzeźbiarskich, biżuterii, obiektów sztuki artystycznej i użytkowej ze szkła oraz unikatowych ubiorów.