Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Nie murowany faworyt - "Najlepszy" - a debiutancki film Piotra Domalewskiego "Cicha noc" zdobył główną nagrodę 42.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

  • Mają służyć do walki z przestępczością zorganizowaną, a także do odpierania ewentualnych ataków zbrojnych. Na wyposażenie straży granicznej mają trafić granatniki - przewiduje projekt rozporządzenia przygotowany przez MSWiA. Przyglądamy się, jakie uzbrojenie posiadają funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odpowiedzialnego m.in. za ochronę polskiej granicy morskiej.

  • Od końca XIX wieku odbywały się tu zebrania polskiego Towarzystwa Ludowego "Jedność", a przed I wojną światową organizowano jarmarki dobroczynne na rzecz budowy domu dla zakonnic. Przez dekady Hotel Waldhäuschen , który stał pod Pachołkiem w Oliwie, był popularnym miejscem imprez i spotkań. Po wkroczeniu Armii Czerwonej do Oliwy w 1945 r. został jednak spalony.

  • Osiedlowy monitoring zainstalowany w jednym z garaży na osiedlu Jelitkowski Dwór zarejestrował próbę kradzieży roweru, do której doszło w czwartek rano. Policja bada sprawę.

URODA 2017

20. edycja targów URODA w Gdańsku zapowiada się wspaniale!

Targi odbędą się w Gdańsku od 7 do 8 października 2017. Poprzednia edycja targów URODA zaprezentowała liczne marki uznane w kosmetyce i fryzjerstwie. Byliśmy świadkami ciekawych pokazów i konkursów, które wypełniały bogaty program targów, nic więc dziwnego, że wszyscy chwalili Urodę !

Czytaj więcej...

Do zobaczenia na Baltexpo

Czytaj więcej...

Nordic & Central... na Baltexpo

Szanowni Państwo!

Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO 2017 już coraz bliżej!

Podczas tegorocznej edycji BALTEXPO wraz ze Skandynawsko-Polską Izbą Gospodarczą przygotowaliśmy dla Państwa Nordic & Central Europe Maritime Ties- Business Mixer, który odbędzie się 11 września 2017 o godz. 15.00
w Sali C
w przestrzeni targowej AMBER EXPO.

Czytaj więcej...

TRAKO. BALTEXPO w AmbeExpo

Redakcja Magazynu Gdańskiego, pisma promującego region oraz wydarzenia gospodarcze, kulturalne i artystyczne organizowane w Trójmieście oraz na Pomorzu, poleca ważne wydarzenia w Gdańsku:

1. Targi morskie BALTEXPO (11-13.09.)

2. Targi kolejowe TRAKO (26-29.09.)

   
 
 
 
Obie imprezy odbędą się we wrześniu br. w AmbeExpo w Gdańsku.

EUROPOLTECH

TARGI BEZPIECZEŃSTWA

Czytaj więcej...