Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Policjanci z drogówki zwiększyli liczbę kontroli na obwodnicy. Tylko w styczniu skontrolowano ok. 1,1 tys. kierowców.

  • Przez ostatnie pół roku Jana i Hryhorij Szmatow toczyli zaciętą walkę o uzyskanie ochrony międzynarodowej, dającej im możliwość przebywania na terytorium Polski, gdzie od 4 lat oboje pracują, a ich dzieci uczą się odnosząc sukcesy. Mimo wcześniejszej odmowy Urząd ds. Cudzoziemców ponownie zbadał sprawę i w obliczu nowych dowodów wydał decyzję pozytywną, udzielając rodzinie ochrony uzupełniającej.

  • Czy Galeria Metropolia może być dworcem kolejowym? Jeśli zajmie się obsługą pasażerów, czyli np. sprzedażą biletów - to tak. I taki jest plan. Oficjalnie władze tego centrum handlowego nie chcą wykorzystywać luk w mało precyzyjnej ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele, ale ich najemcy - bardzo chętnie.

  • Wrocławski deweloper LC Corp chce wybudować kilka budynków mieszkalnych o wysokości od 10 do 18 m u zbiegu ulic Gdańskiej, Polskiego Czerwonego Krzyża i Sterniczej w Brzeźnie. To kolejna już, po 7-piętrowcu mającym stanąć w miejsce dzielnicowego supersamu, nowa inwestycja w okolicy. Również ona budzi sprzeciw mieszkańców, bowiem do Samorządowego Kolegium Odwoławczego wpłynęło odwołanie od decyzji o tzw. warunkach zabudowy.

Lenski w Oliwie

Galeria sztuki w Oliwskim Ratuszu Kultury goci niebanalnego artystę malarza i jego kilkadziesiąt płócien z pięknym, realistycznym malarstwem olejnym. Pejzaże, pejzaże...

Zdjęcie użytkownika Brygida Susko.Zdjęcie użytkownika Brygida Susko.

Zdjęcie użytkownika Brygida Susko.

Zdjęcie użytkownika Brygida Susko.Zdjęcie użytkownika Brygida Susko.

Czytaj więcej...

Gmina Żukowo w grafice i fotografii

Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski zaprasza na wystawę pn. "Gmina Żukowo w Grafice Jacka Piątka i na Fotografiach Kosycarzy". - Wystawę można oglądać codziennie od 15 do 28 lutego 2018 r., od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu Gminy w Żukowie, ul. Gdańska 52

Czytaj więcej...

Poszukiwania tożsamości

Trwają obchody setnej rocznicy Niepodległości. W związku z tym zapraszamy na kolejną odsłonę Gdańskich Debat Obywatelskich. Jak opisać dzieje Polski, która powstała w 1918 r. i tej, która powstała po 1989 r. poprzez pryzmat jej relacji z Europą? Próby odpowiedzi na to pytanie podejmie się 13 lutego 2018 r. Aleksander Smolar. Otwarte spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska (ul. Długa 46/47).

Czytaj więcej...

O dziejach wina w państwie zakonu krzyżackiego

Promocja książki doktoranta UG

Studium z dziejów wina w państwie zakonu krzyżackiego w Prusach (XIV-XV w.). Produkcja – dystrybucja – konsumpcja.to książka między innymi o problemie opłat ponoszonych przez Zakon, związanych ze sprowadzaniem i dystrybucją wina, uznawanego wówczas za towar luksusowy, na terenie państwa na przełomie XIV i XV wieku. Spotkanie autorskie z Maciejem Badowiczem, doktorantem Uniwersytetu Gdańskiego już w czwartek 1 lutego w Filii Gdańskiej WiMBP.

Czas: 1 lutego 2018r., godz. 17.30

Czytaj więcej...

WIN!CHA Board Cup

Zapraszamy na rozgrywki w WIN!CHA Board Cup - grę planszową dla fanów piłki nożnej! WIN!CHA Board Cup pojawi się na rynku w maju 2018r.. Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w przedpremierowych rozgrywkach w ramach naszego turnee po Polsce.

10 lutego 2018 - Gdynia, Cafe Księgarnia Vademecum, ul. Świętojańska 5-7, od 15.00 do 17:00, konieczność zapisu: tel. 58 | 6611541 
11 lutego 2018 - Gdańsk, pub Graciarnia, ul. Dmowskiego 15, od 12:00

Czytaj więcej...

Bursztynowe art déco.

Kim byli artyści tworzący unikatową biżuterię w stylu art déco w latach 1919-1939 r. i odbiorcy ich dzieł? Skąd, kto i jak dostarczał bursztyn do wyrobu biżuterii. Na te pytania odpowie wystawa „Bursztynowe art déco…”, którą będzie można zwiedzić od 26 stycznia do 30 września 2018 r. w Muzeum Bursztynu w Gdańsku, Oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Czytaj więcej...